Безпека життєдіяльності

День Цивільного захисту в школі

Протягом 2017/18 навчального року в Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов  проводилась планомірна робота з працівниками , учнями та їх батьками  з питань охорони здоров’я та життя, поводження населення під час надзвичайних ситуацій, збереження психологічного та фізичного здоров’я дітей  в екстремальних умовах, надання психологічної допомоги сім’ям, особам, дітям, які постраждали внаслідок непередбачених дій, правил поводження  під час теракту, роботи  педагогічного колективу з формування в учнів свідомих знань та вмінь з безпеки життєдіяльності. Підсумком цієї роботи стало проведення 17 травня 2018 року єдиного Дня цивільного захисту.

Метою заходу стало розширення знань про цінність власного життя та здоров’я, узагальнення знань про правила безпечної поведінки, поводження з підозрілими предметами, уявлення про стихійні природні явища, основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях, використання засобів індивідуального захисту,  відпрацювання основних дій населення  під час надзвичайних ситуацій (евакуація, використання ЗІЗ).

У школі проведено лінійку до Дня цивільного захисту, практичні заняття із запрошенням представників ДСНС України (санерів, мінерів, пожежників із протипожежною технікою), відкриті уроки в 1-11 класах, огляд ланок ЦЗ, конкурс малюнків, стіннівок та санітарних бюлетенів на тему «Захист людини у надзвичайних ситуаціях», конкурс санітарних трійок з надання першої долікарської допомоги, спортивних естафет «Знати, діяти, перемагати».

Учбова евакуація учнів та працівників школи, яка пройшла чітко та організовано,  продемонструвала злагодженість дій та високу мобільність колективу школи у разі надзвичайної ситуації.

Охорона праці очима працівників.

Виробничий травматизм, розслідування нещасних випадків на виробництві – тема, яку обговорювали учасники круглого столу 15 березня 2017 року в Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов.  Семінар відбувся за ініціативи управління освіти.  Розповідалося про виробничий травматизм на підприємстві, причини, наслідки, заходи, які необхідно вжити, правила розслідування  та надала пропозиції з запобігання неприємних ситуацій. Медична сестра школи  провела заняття з  працівниками закладу освіти з надання першої долікарської допомоги.

Підбиваючи підсумок засідання круглого столу, були запропонувала рекомендації щодо покращення стану охорони праці, запобігання виробничого травматизму  в закладі. Серед таких: недопущення до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб без оформлення трудових відносин; створення на підприємствах комісій з охорони праці, оформлення документів з розслідування виробничого травматизму.

Виставка малюнків учнів школи «Охорона праці очима учнівської молоді», методичної літератури з питань безпеки життєдіяльності та попередження виробничого травматизму свідчить про чималу роботу, яка проводиться постійно в школі з найважливіших для життя людини питань: безпеки й здорового, щасливого життя.

Додаток до листа

управління освіти

Від 12.01.2018 № 21/01-40

Обережно кір.

Кір – вірусна інфекція, для якої характерна дуже висока сприйнятливість. Якщо людина не хворіла корі або не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків. Вірус кору відрізняється дуже високою летючістю. Вірус може розповсюджуватися по вентиляційних трубах і шахтах ліфтів – одночасно захворюють діти, що проживають на різних поверхах удома.

Період від контакту з хворим кором і до появи перших ознак хвороби триває від 7 до 14 днів.

Захворювання починається з виразного головного болю, слабості, підвищення температури до 40 градусів С. Трохи пізніше до цих симптомів приєднуються нежить, кашель і практично повна відсутність апетиту. Дуже характерний для кору поява кон'юнктивіту – запалення слизистої оболонки очей, яке виявляється світлобоязню, сльозотечею, різким почервонінням очей, а в подальшому – появою гнійного відокремлюваного. Ці симптоми продовжуються від 2 до 4 днів. На 4 день захворювання з'являється висип, який виглядає, як дрібні червоні плямочки різних розмірів (від 1 до 3 мм в діаметрі), з схильністю до злиття. Висип виникає на обличчі і голові (особливо характерна поява її за вухами) і розповсюджується по всьому тілу на протяг 3 - 4 днів. Для кору дуже характерний те, що висип залишає після себе пігментацію (темні плямочки, що зберігаються декількох днів), яка зникає в тій же послідовності, як з'являється висип.

При захворюванні корі можуть виникати досить серйозні ускладнення. До їх числа входять запалення легенів (пневмонія), запалення середнього вуха (отит), а іноді і таке грізне ускладнення як енцефаліт (запалення мозку).

Необхідно пам'ятати про те, що після перенесеного кору протягом достатньо тривалого періоду часу (до 2-х місяців) наголошується пригноблення імунітету, тому дитина може захворіти яким-небудь простудним або вірусним захворюванням, тому потрібно оберігати його від надмірних навантажень, по можливості – від контакту з хворими дітьми.

Після кору розвивається стійкий довічний імунітет. Що всі перехворіли корі стають несприйнятливі до цієї інфекції.

Єдиним надійним захистом від захворювання є вакцинація проти кору, який включений в Національний календар щеплень.

З метою попередження дитячого травматизму, зайнятості учнів молодшої школи під час перерви в школі проведено виховний захід « Весела перерва!»