Історія школи

Школа розташована у центрі Шуменського мікрорайону за адресою: вул. Благоєва, 6а. Заснована 1 вересня 1973 року на підставі Розпорядження Херсонського міськвиконкому № 321 від 22.08.1973 року.

З 1.03.2018 року директором школи призначено Драчову Олену Миколаївну.

З 2007 року  по 2018   школою керувала Колодяжна Світлана Михайлівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель української мови та літератури. У школі налічується 20 класів  у яких навчається 548 учнів.

У 2013 році школа  відзначила  своє 40-річчя. За роки свого  існування школа випустила більше 2-х тисяч випускників, 30 медалістів. Учні 7-11 класів були переможцями II, III і IV етапів Всеукраїнських предметних олімпіад з базових та профільних дисциплін, приймали участь у всеукраїнських конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт МАН, учнівських програмах, які проводяться відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. В школі є комп’ютерний клас на 10 робочих учнівських місць. Два класи обладнані мультимедійними системами.

Іноземна мова – іспанська та англійська – вивчається з першого класу. З п’ятого класу учні мають можливість вивчати другу іноземну мову. У восьмому, десятому і одинадцятому класах вивчаються спецкурси: країнознавство, технічний переклад, література Англії, Іспанії, США.

В школі працюють висококваліфіковані енергійні, творчі вчителі. З них: Відмінники освіти України,  учителі – методисти, Старші вчителі, учителі вищої категорії тощо.  Викладачі школи щорічно беруть участь у роботі журі ІІ і ІІІ турів Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу – захисту учнівських робіт МАН. На базі школи постійно проводяться семінари для вчителів іноземних мов, початкових класів тощо.

Учні з  1-го по 4-й класи отримують безкоштовне гаряче харчування. У школі працює буфет.

Також колектив школи працює над відродженням традицій. При організації виховної роботи здійснюється творчий підхід. Працюють гуртки, секції.

Випускники  школи продовжують  своє навчання у лінгвістичних ВУЗах країни . Колишні учні працюють перекладачами не тільки в Україні, а і в ближньому та дальньому зарубіжжі: у посольствах, університетах, школах та ін  За бажанням батьків формуються групи продовженого дня з денним сном ( для 1-х класів). Регулярно працює психолог. За здоров’ям учнів постійно слідкує висококваліфікований медичний працівник.

Першим директором було призначено Коваля Віктора Йосиповича, 1929 року народження. Посаду директора обіймав з 1973 по 1977 роки.

• Другим директором була призначена Чебукіна Галина Іванівна з 1977  року по 1979 рік, яка викладала російську мов.
  • У 1979 році стала спеціалізованою з поглибленим вивченням іспанської мови.
  • З 1979 року по 1982 рік посаду директора обіймав Удовиченко Віктор Георгійович, 1946 року народження.
  • У 1982 році  по 1986 рік на посаду директора було призначено Федулова Валерія Павловича, якого потім було переведено на посаду завідуючого Комсомольського районного відділу освіти.
  • У 1985 році школа випустила перших випускників у кількості 140 учнів.
  • З 1987 року по 2006 рік школу очолювала Матюха Валентина Михайлівна.
  • У 1996 році – школа стала  спеціалізованою з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов.
  • З 2006 року по 2007 рік на посаду директора школи було призначено Янкового Євгена Михайловича.