• baner.jpg
  • 0001.png
  • slider.jpg
  • 0003.png
  • 0002.png

Профорієнтація

Сьогодні учні старших класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов були учасниками семінару "Обери професію сьогодні -будь успішним усе життя". Під час заходу розглядалось багато важливих питань : як зорієнтуватися у сучасному ринку праці, спеціаліст, якого шукають сучасні компанії.

 

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути», – каже народна мудрість, саме тому 14 березня 2019 року учні 10-11 класів відвідали "Вище професійне училище № 2" в рамках профорієнтаційної екскурсії з метою здійснення свідомого вибору професії, адже отримана інформація дозволяє активізувати професійне самовизначення, розширити кругозір про світ професій. Викладачі училища розповіли про умови навчання та можливості подальшого працевлаштування, майстри презентували професії, за якими здійснюється підготовка.

 

Вибір професії – це головне питання, яке постає перед  учнями старших класів, особливо перед  випускниками. Іноді дітям дуже складно зробити цей вибір самотужки. Тому на допомогу їм приходять батьки і вчителі. 28 лютого 2019 року учні 10-го та 11-го класів завітали до Херсонського державного університету на день відкритих дверей факультету іноземної філології. Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. Завідувачка кафедрою німецької та романської філології Солдатова С.М.  та викладі іспанської, німецької та французької мов надали учням повну та змістовну інформацію не тільки щодо професії філолога, а і до різних сфер її реалізації як в Україні,так і за кордоном. Також значну увагу було приділено цікавому  та насиченому життю студентів. Студенти кафедри з різних курсів поділилися з унями своїми враженнями від навчання у виші, розповіли про можливість брати участь у різноманітних проектах та програмах з обміну студентами та можливістю отримати подвійні дипломи. Цікаво було послухати пісні та вірші іноземними мовами у виконанні студентів, які продемонстрували учням своє бажання та зацікавленність до вивчення іноземних мов з метою подальшого успішного працевлаштування. Учнів запросила до аудиторії, де проводить свої заняття з іспанської мови, викладач іспанської мови Гончаренко О.М. Діти отримали додаткову інформацію щодо вивчення іспанської мови,  поспілкувалися зі студентами. Також наші учні завітали до студентської їдальні та спробували студентську їжу, яка, до речі, прийшлася їм до смаку.

 

Увага!!!

Корабельним районним відділом м. Херсона Головного управління ДСНС України у Херсонській області розпочато відбір кандидатів на денну форму навчання до навчальних закладів Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2019 році. 
Відбір проводиться серед випускників 11-х класів до таких навчальних закладів: 
- Національний університет цивільного захисту України (м. Харків), спеціальність – Пожежна безпека, строк навчання – 4 роки;
- Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця), спеціальність – Цивільний захист «Радіаційний та хімічний контроль», строк навчання – 2,5 роки. 
Усіх, хто зацікавився або бажає навчатись, просимо звертатись за адресою: м. Херсон, вул. Ломоносова, 75 або за телефоном: (0552) 46-94-68.

 

 

Ким бути? Як правильно обрати професію? Ці питання задає собі кожен випускник школи. Дійсно, дуже важливо правильно обрати майбутню професію. Обрати один раз на все життя. На допомогу вчителям школи №54 приходять представники навчальних закладів міста різного рівня акредитації, а ще викладачі навчальних закладів Польщі, Чехії. Викладачі ХДАУ проводять для учнів 11 класу не тільки профорієнтаційну роботу, а ще й разом з вчителями школи заняття по підготовці до ЗНО.

 

Учні 10-11-х класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з полибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради 8 листопада відвідали ХДАУ, в якому проводився День відкритих дверей. Школярі мали можливість не тільки познайомитись з різноманітним світом професій,а ще й стати учасниками пізнавальних майстер-класів.

 

Захоплюючі канікули.
Канікули - найулюбленіша пора школярів, коли можна присвятити багато часу цікавій справі. 
Не лише під час навчальної діяльності, а й у канікулярний час учні Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів #54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради поспішають щодня на заняття. Відповідно плану роботи на канікулах, за спільними планами діяльності між школою та ХЦДЮТ, ХДАУ та іншими установами, організовано різноманітні заняття для школярів. 
Малюки займаються з керівниками гуртів ХЦДЮТ на базі школи та центру "Дивосвіт". Цікаві заходи, які влаштували педагоги Центру, подобаються не лише учнями, а й батькам. Поробки з паперу, глини та інших матеріалів - те, що виготовляють гуртківці протягом 5 днів канікули.
Старшокласники, з метою профорієнтації,  вкотре розпочали навчання в "Осінній кулінарній школі", де викладачі та студенти біолого-технологічного факультету ХДАУ  вчать школярів готувати страви кухонь народів світу (суші, крепи, круасани, пасти, піцу), влаштовують екскурсії на кондитерську фабрику та хлібзавод. Цікаві канікули - залог гарного настрою та бажання вчитися.

 

«Затверджую»

Директор школи               О.М.Драчова

Заходи

Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов

Херсонської міської ради

з профорієнтаційної роботи на І семестр 2018-2019 навчального року

Захід

Термін проведення

Відповідальний

1

Години спілкування, з залученням представників батьківської громади «Моя професія»

Двічі на семестр

Класні керівники 5-11-х класів

2

Організувати зустріч з представником МЧС України в місті Херсоні

Вересень

Книга О.А.

3

Продовжити співпрацю з Херсонським кооперативним економіко-правовим коледжем (виховні профорієнтаційні заходи для учнів 8-11-х класів)

щомісяця

Книга О.А.

4

Продовжити співпрацю з дитячою обласною бібліотекою імені Б.Лавреньова «Зустрічі з цікавими людьми»

За графіком бібліотеки

Книга О.А.

5

Запрошувати на години спілкування, батьківські збори представників навчальних закладів різних рівнів акредитації

Щомісяця

Книга О.А.

Класні керівники 9-11-х класів

6

Відвідувати Дні відкритих дверей у навчальних закладах  міста

Згідно графіку навчальних закладів

Книга О.А.

7

Продовжити співпрацю з ЦДЮТ гурток «Світ професій» ( психологічна допомога )

Гурток працює щовівторка та щочетверга з 14.00.

Книга О.А.

 

8

Психологічна допомога (анкетування, співбесіди, тренінги, тощо )

Щодня (за графіком роботи шкільного психолога Кузінкової О.В.)

Кузінкова О.В.

9

Участь у роботі осінньої кулінарної школи на базі ХДАУ

Жовтень

Книга О.А

 

Висвітлення заходів, інформування, об’яви для батьків та учнів школи на сайті школи

Постійно

Книга О.А.

Гуцало С.Г.

 

 

Військомат – на допомогу.

Чим більше знаєш, тим більше можеш.

Е.Абу

15 березня 2018 року на базі Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов представниками Херсонського об’єднаного міського комісаріату  було проведено профорієнтаційну роботу  з випускниками та їх батьками шкіл №54 та №55 щодо вступу до вищих військових навчальних закладів.

Заступник військового комісара – начальник відділення комплектування Кравець Андрій Вікторович довів учням та їх батькам необхідність постановки юнаків на військовий облік, пояснив,  яка відповідальність  чекає у разі відмови або неявки та відповів на всі питання батьків випускників.

Змістовна зустріч пройшла організовано. Зацікавленість учнів та питання батьків свідчать про небайдужий, серйозний підхід до майбутнього випускників  та свідомий вибір професії.

University Road-Show

16.02.2018 року учні 10 та 11 класів зустрілися з представниками освітньої компанії «Мудра» в рамках заходів по профорієнтації старшокласників University Road-Show. Представник бізнес-школи, Голова Департаменту міжнародних відносин Хорхе Гутієрес та керуючий партнер компанії «Мудра» Тетяна Шевченко, презентували учням школи міжнародні академічні бакалаврські білінгвальні (іспанська/англійська) програми іспанського університету CESINE Busines School, їх перспективи та познайомили з алгоритмом визначення оптимального шляху до вибору професії та планування майбутньої кар’єри. Презентація велася іспанською та англійською мовами.   Зустріч пройшла у теплій та дружній обстановці. 

 

Мистецький хронограф

«Костюм: історія та сучасність»

29.11.17, у межах дня першокурсника, у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова,  мистецтво моди та своє вміння створювати одяг демонстрували юні модельєри - учні Херсонського вищого професійного училища сервісу і дизайну.
 А глядачами були учні 11–го класу ЗОШ № 54.
 
 
 
 

Ученики 2-в класса посетили Херсонский аэропорт.

 

    Во время экскурсии познакомились с профессиями: летчик пассажирских рейсов, бортпроводник, диспетчер, кассир, экскурсовод. 

 

 

ЗАХОДИ

Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54

з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов

Херсонської міської ради

з профорієнтаційної роботи на І семестр 2017-2018 навчального року

Захід

Термін проведення

Відповідальний

1

Години спілкування, з залученням представників батьківської громади «Моя професія»

Двічі на семестр

Класні керівники 5-11-х класів

2

Організувати зустріч для учнів 10-11-х класів з представником МЧС України в місті Херсоні

Вересень

Книга О.А.

3

 Співпраця з Херсонським кооперативним економіко-правовим коледжем (виховні профорієнтаційні заходи для учнів 8-11-х класів)

щомісяця

Книга О.А.

4

 Співпраця з дитячою обласною бібліотекою імені Б.Лавреньова «Зустрічі з цікавими людьми»

За графіком бібліотеки

Книга О.А.

5

Запрошували на години спілкування, батьківські збори представників навчальних закладів різних рівнів акредитації

Щомісяця

Книга О.А.

Класні керівники 9-11-х класів

6

Відвідували Дні відкритих дверей у навчальних закладах

Згідно графіку навчальних закладів

Книга О.А.

7

Психологічна допомога (анкетування, співбесіди, тренінги, тощо )

 (за графіком роботи шкільного психолога Кузінкової О.В.)

Кузінкова О.В.

8

Висвітлення заходів, інформування, об’яви для батьків та учнів школи на сайті школи

Постійно

Книга О.А.

Гуцало С.Г.

9

Організувати екскурсію на виробництво «Чумак»

Листопад

Книга О.А.

 

 

10

Продовжити співпрацю з громадською молодіжною організацією «Кип’яток»

За домовленістю

Книга О.А.