Школа №54 Херсон

  Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗЗСО №54  та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

   

   Після отримання звернення, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

   

  Рекомендації до оформлення заяви 

  1. Подається державною мовою.

  2. Чітко вказуються прізвища.

  3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.

  4. Не допускати виправлень.

  5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

   

  Директор школи:

  1.    Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

  2.    Створює комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

  3. З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;

  4.   Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

  Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

  У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

  Але за будь-якого рішення комісії директор школи забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

   

  Новоприйнятий Закон  передбачає низку штрафів за цькування

  Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

  Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

  Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

      

  © 2020 Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов