Школа №54 Херсон

  Цивільний захист – це не гра!

   

  З метою моніторингу  досягнень учнів  з основ здоров’я, набутих  знань учасниками освітнього процесу  протягом навчального року з цивільного захисту,  перевірки  виконання  плану  цивільного  захисту  16 травня 2019 року в Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов було проведено День цивільного захисту,  у ході якого перевірено здатність працівників та учнів грамотно й чітко діяти під час виникнення надзвичайних ситуацій, уміння убезпечити своє життя і здоров’я, рівень практичних навичок дій за сигналами оповіщення.      

  У День цивільного захисту в школі було проведено загальношкільну лінійку, на якій  поставлено завдання та оголошено план проведення Дня ЦЗ.  Виставка малюнків  учнів   1-4 класів, стіннівок старшокласників на теми: “Цивільний захист”, Надзвичайні ситуації”, “Знай і вмій”, ”Людина в екстремальних ситуаціях” довели, наскільки діти обізнані з даних питань.

  У кожному класі проведено змістовні уроки, на яких обговорювались конкретні факти подій останнього часу як в Україні, так і за її межами. Представники ДСНС, піротехник та мінер  ознайомили учнів із вибухонебезпечними предметами, провели практичне заняття. Пепереглянуто відеофільми та відеоролики про надзвичайні ситуації та дії при них. Учні відпрацьовували правила поведінки під час надзвичайних ситуацій, брали участь у конкурсах, вікторинах, виконанні та обговоренні тестових завдань. Учителі підготували разом з учнями відповідну наочність, роздатковий матеріал, використали різні цікаві форми проведення уроків, у тому числі й інтерактивні.Спортивні змагання, квест «Цивільний захист – це серйозно» серед учнів 1-4 та 5-11 класів, під час яких відпрацьовувалися вміння користуватись  засобами колективного та індивідуального захисту, надання першої медичної допомоги, дії в разі  виникнення  пожежі пройшли організовано.

  Було відпрацьовано дії працівників та учнів на випадок виникнення пожежі та сигналу «Увага всім!», проведено евакуацію учнів та персоналу з приміщення школи у безпечне місце за планом евакуації «На випадок пожежі».

  Керуючий склад, вчителі та учні продемонстрували готовність до дій в екстремальних умовах, до виконання запланованих заходів поставилися відповідально. Заплановані завдання та мета Дня ЦЗ досягнуті.

   

   

  Правила дорожнього руху для велосипедистів

  ОБЛАДНАННЯ ВЕЛОСИПЕДА ТА ВЕЛОСИПЕДИСТА

  Згідно з Правилами дорожнього руху,велосипед має бути укомплектований світловідбивачами (катафотами): спереду — білого, по боках — жовтогарячого, позаду — червоного кольору. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара). Фара дозволяє іншим учасникам руху вчасно помітити велосипедиста, а самому велосипедисту — бачити небезпеки й перешкоди на шляху. Рекомендується також обладнати велосипед ліхтарем (блимавкою) червоного кольору позаду — вас буде краще видно на дорозі.

  Перед кожним виїздом перевіряйте справність гальм, перемикання передач і відсутність механічних поломок у частинах велосипеда. Це дозволить запобігти важким травмам та їхнім наслідкам.

  Основне правило при виборі одягу для велопоїздки — бути видимим на дорозі й почуватися комфортно (ніщо не повинно заважати під час руху). Одяг не повинен обмежувати ваші рухи. Намагайтеся уникати надто просторого й довгого одягу, щоб його частини не потрапляли у спиці, педалі й ланцюг. Надавайте перевагу максимально яскравому одягу — щоб бути помітним здалеку. Задля цього стане у нагоді жилет жовтогарячогоабо салатового кольору зі світловідбивними смугами.

  Намагайтеся їздити в шоломі. При падінні він захищає найбільш вразливу частину тіла — голову. Травми голови — одні з найважчих серед можливих під час падіння з велосипеда. Крім того, шолом захищає голову від сонячного удару та дощу. Для захисту долонь від натирань кермом, а також від пошкоджень при можливому падінні, рекомендується одягати спеціальні велорукавички.

  Вибирайте рукавички яскравих кольорів, зі світловідбивними вставками — щоб сигнали, які ви подаєте рукою, були помітні. Для захисту очей від пилу, дрібних камінців (що летять з-під коліс), або комах використовуйте велоокуляри. 

  ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДИСТІВ

  (згідно Правил дорожнього руху від 26.09.2011 р.)

  Велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху! Він, відповідно, зобов'язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху. Велосипедист може здійснювати будь-які маневри, не заборонені Правилами. Маневри на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху.

  Вимоги до велосипедистів, що рухаються по проїзній частині

  1. Рухатися по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.

  2. Велосипед повинен мати справні гальма, звуковий сигнал, бути обладнаним світловідбивачами: спереду білого, позаду червоного, по боках жовтогарячого кольору.

  3. Велосипедисти повинні рухатися по велодоріжках, а якщо їх немає — по крайній правій смузі проїзної частини, в один ряд (також можна їздити по узбіччю (* Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні й не

  призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху. Узбіччя може використовуватися для зупинки й стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у випадку неможливості пересуватися по них ), не заважаючи пішоходам.

  Виїжджати з крайньої правої смуги можна для виконання об’їзду перешкод (припаркованих машин, ям тощо).

  4. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти мають поступитися дорогою іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

  5. Для руху по проїзній частині колони велосипедистів мають бути розділені на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією 80–100 м між групами. Велосипедисти у групах повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

  6. Під час руху по проїзній частині, перед зупинкою, перестроюванням,

  поворотом або розворотом велосипедисти зобов'язані подавати попереджувальні сигнали:

  • поворот або перестроювання праворуч: витягнута права рука

  • поворот або перестроювання ліворуч: витягнута ліва рука

  • зупинка: піднята догори будь-яка рука

  Сигнал лівого повороту також рекомендується подавати при об’їзді автомобіля, що припаркований з правого краю смуги. Подавати сигнал рукою слід завчасно і припиняти безпосередньо перед виконанням маневру. При їзді у групі знаки першим подає ведучий, а члени групи їх негайно повторюють.

  7. Велосипедисти можуть перевозити тільки такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

  Велосипедистам забороняється:

  1. Їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей.

  2. Під час руху триматися за інший транспортний засіб.

  3. Перевозити пасажирів, крім дітей у віці до 7 років (їх перевозять на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).

  4. Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

  5. Повертати ліворуч або розвертатися на шляхах із трамвайним рухом і на тих шляхах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку. Отже, для здійснення лівого повороту потрібно:

  а) проїхати перехрестя прямо, розвернутися в правому ряді пересічної дороги, за дозвільним сигналом світлофора знову проїхати перехрестя прямо; або

  б) злізти з велосипеда й перейти дорогу по пішохідному переходу.

  6. Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, якщо поруч є велосипедна доріжка.

  7. Рухатися по дорозі в темний час доби (і/або в умовах недостатньої видимості) без включеної фари й світловідбивачів.

  8. Їздити по зустрічній смузі.

  9. Буксирувати велосипеди.

  10. Буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

  Правила проїзду перехресть

  1. На перехрестях діють звичайні правила пріоритету. Так, автомобіль, що рухається по другорядній дорозі, повинен поступитися велосипеду, що рухається по головній дорозі. 

  2. На нерегульованому перехресті рівнозначних доріг перевагу має транспортний засіб (окрім трамваю), у якого немає перешкоди праворуч. Тобто на такому перехресті автомобіль, що наближається ліворуч, повинен звільнити дорогу велосипедистові. 

  3. На нерегульованому перетині велосипедної доріжки з дорогою, розташованому поза перехрестям, велосипедисти повинні звільнити дорогу всім транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.

  4. На регульованих перехрестях велосипедисти повинні підкорятися сигналам спеціальних велосипедних світлофорів, а за їх відсутності — сигналам автомобільних світлофорів. 

  5. Автомобіль, що повертає праворуч, повинен пропустити велосипедиста, який рухається поруч з ним по тій самій дорозі прямо. Тобто якщо ви їдете прямо, а машини повертають направо, попередьте водіїв витягнутою лівою рукою, як ніби ви робите лівий поворот. Водії розуміють цей жест і пропускають вас прямо.

  6. При повороті праворуч радимо їхати не біля бордюру, а ближче до середини правої смуги, щоб водій не намагався вас обігнати — тоді ви уникнете небезпечного «притирання» до бордюру з боку автомобіля.

  Проїзд пішохідних переходів

  На регульованих пішохідних переходах велосипедисти повинні підкорятися сигналам велосипедних або загальнотранспортних світлофорів, а також регулювальників.

  На нерегульованих пішохідних переходах велосипедисти, як і всі інші водії, повинні звільняти дорогу пішоходам. Також варто звільняти дорогу пішоходам, які прямують до трамвая на зупинці або від нього (з боку дверей), якщо трамвайні шляхи пролягають по проїзній частині.

  Велосипедистам не можна перетинати дорогу по пішохідному переходу, так само як і розвертатися на пішохідному переході. У цьому випадку потрібно злізти з велосипеда й перейти дорогу як пішохід.

  Коли велосипедист стає пішоходом

  Велосипедист, який не їде на велосипеді, а котить його, вважається пішоходом. У такому випадку на нього поширюються права й обов'язки пішоходів. У Правилах зазначена тільки одна відмінність велосипедиста, який котить велосипед, від пішохода: по проїзній частині пішоходи мають рухатися «по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів», а велосипедисти, які котять велосипед, повинні рухатися «по краю проїзної частини у напрямку руху».

  ЩО РОБИТИ В РАЗІ ДТП

  МОТОХЕЛП — cлужба допомоги двоколісним

  Працює по всій Україні. Тел.: 097 9009990

  102 – телефон Поліція

  103 – телефон Швидка допомога

  Якщо велосипедист, що потрапив у ДТП, — це ви, то в першу чергу оцініть небезпеку для життя від отриманих травм. Якщо ви не в змозі об’єктивно оцінити свій стан або є підозри на серйозні ушкодження — негайно викликайте «швидку». Наступний крок — виклик Мотохелпу. Окрім цього, намагайтеся знайти людину, яка зможе вам допомогти. Якщо ви побачили, що велосипедист (не Ви) потрапив у ДТП, будь ласка, зупиніться і допоможіть йому.

  Виконайте наступні дії саме у такій послідовності:

  1. Якщо потрібно, викличте «швидку», поліцію, Мотохелп. Повідомте їм про місце, час, учасників та деталі ДТП, які ви бачите.

  2. Огляньте місце ДТП:

  • пересвідчитесь, що вам та учасникам ДТП не загрожує небезпека (проїжджаючі машини, розлитий бензин);

  • поставте загородження навколо місця ДТП (аварійний трикутник), у нічний час використовуйте ліхтарик;

  • подбайте про безпеку постраждалих, особливо якщо вони непритомні.

  3. Надайте першу медичну допомогу постраждалим у такій послідовності:

  • зупиніть кровотечу;

  • якщо необхідно, зробіть масаж серця та штучне дихання;

  • мобілізуйте (зафіксуйте) переломи;

  • транспортуйте постраждалого у лікарню (якщо ДТП сталося «у полі»).

  © 2020 Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов