Виховуємо патріота України

День збройних сил України в Херсонський спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов пройшов під гаслом "Буде мир над Україною!" Урочиста лінійка, конкурс дитячого малюнка ( малюнки одразу було відправлено військовим, екскурсія для учнів 1-х класів до шкільного музею бойової слави, акція "Дитяча долонька". Учнів школи та батьків вітали солісти Херсонської філармонії.

Сумні та болісні сторінки історії держави забувати неможна. Навіть такі страшні, як голодомор, репресії. Сьогодні учні школи №54 провели день памьті жертв голодомору та політичних репресій. Заходів було багато: з ранку школярів зустрічали сумні дівчата в українському вбранні, з рушниками, хлібними колосками . Дівчата мовчали, як і багато років замовчували страшну правду, так пройшов флешмоб " Замовчана правда". Оформлено виставки " Свіча памьяті", " Гіркі сторінки історії", розвішано уривки з книг українських письменників про голодомор. О 10.30. по всій школі пройшла хвилина мовчання.

— с Натальей Головченко и Дашей Гурнак.

21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Учні школи №54 були учасниками заходу, організованого ХОУНБ імені Гончара. Під час заходу піднімались серьозні питання: Що значить, бути європейцем?
Що для тебе значить свобода?

Сторінками козацької історії

26 вересня працівники відділу краєзнавства обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара завітали до учнів 8 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 54 з поглибленим вивченням іноземних мов та провели годину історичного краєзнавства«Кам’янська та Олешківська Січі – героїчне минуле нашого краю».
Під час зустрічі присутні довідались про те, що протягом трьох століть територія нашої області була тереном діяльності запорозького козацтва – феномена, що став стрижнем, навколо якого формувалася українська нація і державність. Діти з захватом слухали розповіді про історію виникнення Січей на території Херсонщини. Наші юні гості з подивом дізнались, чому ж Олешківську Січ називали «Горе-Запорожжя», чому мала такий недовгий вік існування Кам’янська Січ і яке відношення має кошовий отаман Кость Гордієнко до першої у світі конституції. Зацікавило школярів і повсякденне життя козаків, навчання джур та таємниці характерників. Пройшли учні і випробування на знання козацьких історії та життя.
Наостанок восьмикласники висловили свою думку, що нехай вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво існує, як живе в кожному українцеві прагнення до вільного та незалежного життя.

3-4 жовтня 2018 року на першому етапі міського конкурсу «Козацькими стежинами», у якому приймали участь 48 навчальних закладів, команда учнів нашої школи посіла 3 місце здобувши 47 балів із 53. Вітаємо наших краєзнавців, учнів 9-А класу Тарнопольську Ольгу, Савченко Валерія та Девликанову Марію.

З 12 по 17 жовтня в школі пройшли заходи, присвячені гарним святам, які ми відзначали 14 жовтня. До Дня Покрови Пресвятої богородиці було проведено години спілкування, літературно-історичний екскурс. До Дня українського казацтва та Дня захисника України учні готувались дуже ретельно: плели маскувальну сітку, збирали козацький пазл, вивчали лікувальні трави, приймали участь у спортивно-військових змаганнях та квесті " Ігри патріотів". Дуже приємно, що разом з нами на заходах були наші гості-друзі. Дякуємо нашим гостям, особливо Тавожнянському В.М., директору ЦДЮТ, за чудовий квест та бібліотеці імені Б. Лавреньова.