Виховуємо патріота України

Сторінками козацької історії

26 вересня працівники відділу краєзнавства обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара завітали до учнів 8 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 54 з поглибленим вивченням іноземних мов та провели годину історичного краєзнавства«Кам’янська та Олешківська Січі – героїчне минуле нашого краю».
Під час зустрічі присутні довідались про те, що протягом трьох століть територія нашої області була тереном діяльності запорозького козацтва – феномена, що став стрижнем, навколо якого формувалася українська нація і державність. Діти з захватом слухали розповіді про історію виникнення Січей на території Херсонщини. Наші юні гості з подивом дізнались, чому ж Олешківську Січ називали «Горе-Запорожжя», чому мала такий недовгий вік існування Кам’янська Січ і яке відношення має кошовий отаман Кость Гордієнко до першої у світі конституції. Зацікавило школярів і повсякденне життя козаків, навчання джур та таємниці характерників. Пройшли учні і випробування на знання козацьких історії та життя.
Наостанок восьмикласники висловили свою думку, що нехай вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво існує, як живе в кожному українцеві прагнення до вільного та незалежного життя.

3-4 жовтня 2018 року на першому етапі міського конкурсу «Козацькими стежинами», у якому приймали участь 48 навчальних закладів, команда учнів нашої школи посіла 3 місце здобувши 47 балів із 53. Вітаємо наших краєзнавців, учнів 9-А класу Тарнопольську Ольгу, Савченко Валерія та Девликанову Марію.

З 12 по 17 жовтня в школі пройшли заходи, присвячені гарним святам, які ми відзначали 14 жовтня. До Дня Покрови Пресвятої богородиці було проведено години спілкування, літературно-історичний екскурс. До Дня українського казацтва та Дня захисника України учні готувались дуже ретельно: плели маскувальну сітку, збирали козацький пазл, вивчали лікувальні трави, приймали участь у спортивно-військових змаганнях та квесті " Ігри патріотів". Дуже приємно, що разом з нами на заходах були наші гості-друзі. Дякуємо нашим гостям, особливо Тавожнянському В.М., директору ЦДЮТ, за чудовий квест та бібліотеці імені Б. Лавреньова.